W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: Jutro wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora kościoła, wielkiego filozofa, we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkowa pół godziny przed poranną mszą świętą, oraz wieczorem od godziny 17;00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 17;00. W piątek wszystkie msze święte, w kościele św. Bartłomieja. Spowiadał będzie tylko jeden ksiądz, więc prosimy o wcześniejsze przyjście do spowiedzi. Do chorych pojedziemy w piątek po godzinie 10;00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Pierwszy piątek miesiąca to także rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tej tragedii. W pierwszą sobotę miesiąca Msze święte o godzinie 8;00 i 18;00 w sanktuarium. Po mszy porannej całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, zachęcamy do adoracji K.Ż.R., ale także każdą osobę dysponującą czasem, by sanktuarium nie pozostawało puste.

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego, w następny poniedziałek 4 września o godzinie 9;00 Zapraszamy już dziś wszystkich powracających z wakacji uczniów, rodziców nauczycieli i dyrekcje, by dziękować za czas wakacji i prosić o błogosławieństwo na kolejny rok szkolnych zmagań.

W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość odpustowa w naszej parafii. Pragnę gorąco podziękować wszystkim modlącym się w tym dniu w kościele. Dziękuję pracownikom, panu Andrzejowi i Ireneuszowi, asyście parafialnej lektorom, ministrantom, bielankom członkiniom K.Ż.R. Wspólnocie Pasjonistowskiej, Oazie, Domowemu Kościołowi, wszystkim pielęgnującym tradycję strojów ludowych. Bóg zapłać z całego serca. Słowa podziękowania kieruję także do Dyrekcji i Pracowników G.O.K w Domaniewicach, z Panem Wójtem na czele, za możliwość wspólnego świętowania na terenie G.O.K. drugiej części wspólnych uroczystości. To było piękne wydarzenie i już przygotowujemy się do kolejnego odpustu w dniu 8 września. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym i zaangażowanym, w przygotowania. Kochanym Paniom, za przepyszne ciasta, Harcerkom harcerzom. Dziękuje Państwu Włostkom za wsparcie wszystkich, własnymi produktami. Wszystkim z serca płynące Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dziękuję także panu Radosławowi Taflińskiemu, za obsługę fotograficzną, naszej uroczystości. Przepiękne zdjęcia od jutra do zobaczenia na naszej stronie parafialnej.

Zbliża się Odpust ku czci Matki Najświętszej. Będzie przebiegał w tradycyjny sposób: Poprzedzi go trzydniowe przygotowanie. Ale już teraz módlmy się na różańcu o błogosławione owoce tego czasu modlitwy i dziękczynienia. Proszę, by Koła Różańcowe w tradycyjnym porządku modliły się w o godzinie 17;30 na różańcu w sanktuarium.

W dniach 5;6;7 września triduum modlitewne. To czas pielgrzymowania do Domaniewskiej Pani. Na dzień 5 września zapraszam rodziny z Grudz. Krępy Reczyc i Błot Krępskich na dzień 6 września zapraszam całe rodziny z Sap Strzebieszewa Stroniewic Domaniewic z ul Stara Wieś Centrum i ul. Szerokie Pole. Na dzień 7 września rodziny mieszkające w Rogóźnie, Skaratkach, Woli Lubiankowskiej, Albinowie i Domaniewicach na ul Długa Wieś i wszystkich Parafian, którzy nie mogli być w innym czasie. Pielgrzymi przybywają do Sanktuarium na godzinę 17;00 o godzinie 17;30 rozpocznie się różaniec. Prowadzony przez K.Ż.R. A o godzinie 18;00 msza święta w intencji pielgrzymujących z konferencją, którą w tym roku poprowadzi Ks. Franciszek Zygadliński proboszcz Parafii w Boleszczynie. Sumę odpustową w dniu 8 września o godzinie 12;00 odprawi J.E. Ks. Bp. Wojciech Osial sufragan naszej diecezji.

Również, dary, które składamy przed ołtarzem w dniu odpustu niech zostaną przygotowane w tradycyjnym porządku

Proszę druhów strażaków z O.S.P. z zabezpieczenie placu modlitwy i dojazdów oraz zawieszenie banerów, tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych.

Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza modlitwa o powołania do pracy w kościele. Zapraszam wszystkich na procesją eucharystyczną.

Zapowiedzi:

Mateusz Rutkowski kaw z par. tut i Kamila Grzesińska panna z Parafii Rozpsza zap. 2

Marcin Stanisław Wodzyński kaw i Sylwia Grzelak panna oboje z par. tut. zap. 2

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.