Dzisiaj niedziela misyjna. Modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę wspieramy szeroko rozumianą działalność misyjną kościoła. To co dla nas jest darem serca w wielu sytuacjach, pozwala przetrwać kolejny dzień, ratować życie, czy umożliwić naukę czytania i pisania, zbudowania studni czy szpitala. Dziękuję z całego serca za ofiary złożone dziś na tacę, wspomagające pracę misjonarzy na całym świecie. Dziś gościmy w naszej wspólnocie parafialnej misjonarzy ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich Grzegorza prowincjała i Dawida z Kenii.

Dziękuję także za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę na rzecz Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” Złożyliśmy na ten cel kwotę 1640.

Dzisiaj także dzięki życzliwości ludzi dobrej woli wspieramy Zosię i rodziców starających się o powrót do zdrowia dla swojej pociechy. Ważna jest pomoc nasza, aby Zosia mogła wrócić do pełni sił. Ciasto, które przygotowały mamy można nabyć przed kościołem. Ofiarą zaczynającą się od 15 zł rozpoczynamy wspomaganie, Górna kwota nie jest ograniczona.

Dziękuję za modlitwę różańcową tę zanoszoną po mszy wieczornej w naszym sanktuarium i tę odmawianą indywidualnie czy w rodzinnym gronie w naszych domach. Na ostatnim różańcu w następny wtorek 31 października, o godzinie 16;30, zgromadzimy się w kościele. Dzieci otrzymają nagrody za systematyczny udział w nabożeństwach. Wszyscy zaś będziemy się modlić na różańcu i we mszy świętej za naszych bliskich zmarłych, polecanych w wypominkach jednorazowych, i zmarłych w minionym roku. Mamy prośbę, aby przynieść nam zdjęcia (o ile to możliwe w ramkach), tych zmarłych, za których będziemy się modlić, niech Oni będą w ten symboliczny sposób pośród nas, na tej szczególnej mszy świętej, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych.

W zakrystii do nabycia znicze Caritas, a także możliwość złożenia wypominek, rocznych i jednorazowych.

Na niedzielę 5 listopada o godzinie 15;00 zaplanowałem spotkanie z radnymi parafialnymi. Zapraszam radnych naszej parafii na plebanię.


Na dzisiejszy dzień świętowania i dobre przeżycie nadchodzącego tygodnia niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi i napełnia swoją radością