Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako dzień Słowa Bożego. Gościmy w naszej Parafii Ojca Piotra Franciszkanina, redaktora naczelnego “Rycerza Niepokalanej” Bardzo dziękuje Ojcu Piotrowi za dzisiejsza posługę słowa.

W rozpoczynającym się dziś tygodniu: W poniedziałek 10 rocznica śmierci kardynała Józefa Glempa prymasa Polski, we wtorek przypada wspomnienie Św. Franciszka Salezego biskupa i doktora kościoła, w środę święto nawrócenia św. Pawła Ap. w czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa biskupów, a w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora kościoła.

Od dziś msze święte będą sprawowane w kościele, również te wieczorne, z nowenną włącznie. Zrobiło się dość zimowo na dworze w sanktuarium nie mieści się zbyt duża liczba osób, dlatego aby modlący się nie musieli marznąć na dworze postanowiłem, aby na ten czas pozostać w kościele. Sanktuarium w ciągu dnia pozostaje otwarte i dostępne do prywatnej modlitwy. Kancelaria w drugim tygodniu ferii, również czynna po mszy świętej porannej.

Trwamy jeszcze w Bożonarodzeniowej radości, i jak po wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach śpiewamy kolędy tak i w rodzinie parafialnej, chcemy w następną niedzielę po mszy świętej wieczornej o godzinie 16;30, troszkę wspólnie pokolędować. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, na koncert kolęd i do wspólnego kolędowania. Tu w kościele znajdzie się miejsce dla każdego kto pragnie śpiewając, wspólnie wychwalać Pana Boga, rozważając tajemnicę Jego Miłości, co objawiła się w cudzie wcielenia. Kto śpiewa dwa razy się modli…

Nie ma już wolnych miejsc na wyjazd na Jasną Górę na nocne czuwanie, ale osoby, które są zapisane, bardzo proszę o dostarczenie numeru PESEL, tak by było możliwe ubezpieczenie. Wyjazd w sobotę 28 stycznia o godzinie 16;00 z pod kościoła powrót w godzinach porannych 29 stycznia.

Wpłynęła jeszcze ofiara opłatkowa z wioski Sapy to kwota 1600 zł Wszystkim składam gorące podziękowania.

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe spotkania kolędowe, za ogrom życzliwości i wszystkie pouczające rozmowy, będące wyrazem troski o naszą Parafię. Pragnę w tym tygodniu spotkać się z mieszkańcami w następującym porządku:

Poniedziałek od 9;00 Ul Kolejowa od 1 do 20

Wtorek od 09;00 Kolejowa 21-40

Środa od 09;00 Kolejowa 41-59

Czwartek od 09;00Szkolna

Piątek od 09;00 Brzozowa Księdza Weszke Cichociemnych

Sobota od 09;00 Bloki

Poniedziałek; Wtorek Środa od 09;00 Krępa