W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają następujące wspomnienia i uroczystości.

W poniedziałek wspomnienie św. Józefa rzemieślnika; we wtorek wspomnienie św. Anzelma Bp. i dr kościoła; w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – to także dzień Konstytucji 3 maja, nasze Narodowe święto; w czwartek wspomnienie św. Floriana- męczennika, patrona strażaków i hutników; w sobotę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W te majowe dni wywieśmy nasze flagi narodowe, dając wyraz umiłowania Ojczyzny i jej symboli.

Rozpoczyna się miesiąc maj, piękny Maryjny. Dziękuję za wszystkie odnowione, i uroczyście przystrojone kapliczki i krzyże. Pamiętajmy o pięknej tradycji śpiewania litanii do Matki Bożej przy kapliczkach, przekazujmy tę tradycję młodemu pokoleniu.

Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium po mszy świętej wieczornej.

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

Msze święte poranne w kościele świętego Bartłomieja, a wieczorne w sanktuarium. 3 maja, ufam że pogoda na to pozwoli, msze święte do południa na placu apelowym, a wieczorna w sanktuarium.

3 maja przypada 100 rocznica powstania O.S.P. w Strzebieszewie. W czasie mszy świętej o godzinie 12 modlić się będziemy za wszystkich druhów strażaków z naszej gminy, polecając w sposób szczególny dostojnych jubilatów. To także msza Święta za Ojczyznę.

4 maja we wspomnienie św. Floriana, polecać będziemy Bogu we mszy świętej wieczornej wszystkich strażaków i ich rodziny, pamiętając również o tych co odeszli na wieczną wartę.

W tym tygodniu modlitw o powołania zapraszamy na wszystkich szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania na modlitewne czuwanie w piątek o godzinie 18;00 do kościoła.

Za tydzień w niedzielę po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie dzieci komunijnych.

W dniach 20-21 maja organizowany jest wyjazd z Parafii św. Jakuba w Głownie do Gieczwałdu, Stoczka Warmińskiego Świętej Lipki Głotowa i Płocka. O szczegółach przeczytamy w gablocie

W pierwszy piątek miesiąca modlimy się w kościele, rano i wieczorem. Do chorych pojedziemy od godziny 10;00 prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godziny 17;00 i nabożeństwo majowe wyjątkowo przed mszą świętą.

W pierwszą sobotę miesiąca msze święte: poranna i wieczorna w sanktuarium, oraz całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość całodziennej adoracji.

Piękny zwyczaj czuwania rodzinami, zachowajmy zgodnie z tradycją lat ubiegłych.

W czwartek msza święta w intencji mieszkańców, o godzinie 19;00 w Krępie pod Górami.

Zapowiedzi; Adrian Karalus kawaler z par w Bobrownikach i Monika Jurga panna z parafii tutejszej.