Dzisiaj niedziela misyjna. Modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę wspieramy szeroko rozumianą działalność misyjną kościoła. To co dla nas jest darem serca w wielu sytuacjach, pozwala przetrwać kolejny dzień, ratować życie, czy umożliwić naukę czytania i pisania, zbudowania studni czy szpitala. Dziękuję z całego serca za ofiary złożone dziś na tacę, wspomagające pracę misjonarzy na całym świecie. Na zakończenie tygodnia misyjnego w przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarzy ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Dziękuję także za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę na rzecz Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” Złożyliśmy na ten cel kwotę 1461. Dziękuję za modlitwę różańcową tę zanoszoną po mszy wieczornej w naszym sanktuarium i tę odmawianą indywidualnie czy w rodzinnym gronie w naszych domach. Na ostatnim różańcu w następny poniedziałek dzieci klas trzecich, otrzymają swoje pierwsze różańce zapraszam wszystkie dzieci. Kurs przedmałżeński w poniedziałek o godzinie 19;00 w Michałówce. Dziękuję Radzie Parafialnej za spotkanie w minioną niedzielę. Omówiliśmy kilka ważnych kwestii. Na przełomie listopada i grudnia dotrą do Państwa domów, dzięki pomocy radnych, opłatki na wigilijny stół. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na zakup materiałów potrzebnych do wymiany dachów. Przecieka dach na plebanii, koszt potrzebnych materiałów wyliczono na nieco ponad 50 tysięcy złoty, kosztów wykonania usługi jeszcze nie określono. Wyceniany jest także koszt dachu na budynku gospodarczym połączonym z Michałówką. W minionym tygodniu, okazało się również, że przecieka dach nad kruchtą w sanktuarium, tą praca trzeba będzie się również zająć i jest to sprawa pilna. Dobiegł końca remont w nowym domu parafialnym, zakupiłem meble kuchenne do mieszkania Ks. Bartka. Trwają wciąż prace porządkowe przy kościele i plebanii. Usunięto pnie, po wyciętych drzewach. Układana jest na nowo kostka przy plebani. Brak podsypki sprawił, że prace trzeba wykonać na nowo, wiąże się to z wymianą krawężników. Pragnę podziękować z całego serca wszystkim pomocnym i życzliwym ludziom, którzy nie odmawiają pomocy gdy o nią proszę. Bóg zapłać. Na dzisiejszy dzień świętowania i dobre przeżycie nadchodzącego tygodnia niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi i napełnia swoją radością