Dzisiaj ostatnia niedziela w roku Pańskim 2023. Obchodzimy Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. To okazja by dziękować Bogu, za każdą rodzinę, naszą rodzinę, w której przyszliśmy na świat, wzrastaliśmy, zdobywaliśmy umiejętności, kształtowaliśmy naszą wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka i Pana Boga. Dziękujmy za rodzinę, która jest domowym kościołem i miejscem naszego duchowego wzrastania.

Jutro pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego. 1 stycznia w liturgii obchodzony jest jako Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspomina się także nadanie imienia Jezus. To także Światowy dzień pokoju. Msze święte o godzinie 10;00 12;00 i 16;30 Nie ma mszy św. o godz. 08;00

We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu; biskupów i doktorów kościoła.

W tym tygodniu przypada także I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek msze święte o godzinie 8;00 i 16;30 możliwość spowiedzi pierwszo-piątkowej przed poranną mszą świętą i od godziny 15;30. Od 15;30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, przed mszą świętą. Chorych odwiedzimy w ich domach wyjątkowo w sobotę po godzinie 14;00. Prosimy o zgłaszanie chorych, w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego; Trzech Króli. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym, o 8;00 10;00 12;00 i 16;30 Nie będzie całodziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu. W tę uroczystość 6 kandydatów zostanie włączonych do grona ministrantów, podczas mszy świętej o godzinie 10;00. Rozprowadzane w tym dniu kreda i kadzidło zostały przygotowane przez ministrantów i wzbogacą ich fundusz.

6 stycznia o godzinie 13;15 spotkanie Rady Parafialnej. Gorąco zapraszam

Dziękujemy za spotkania Kolendowe w Państwa domach, za życzliwość gościnność, otwartość, oraz dbałość byśmy nie ustali w drodze. Dziękujemy wyrażaną troskę o dobro wspólnoty kościoła, także za pomoc w dotarciu na kolędę.

Porządek kolędy na nadchodzący tydzień.

Wtorek od. 9;00 Grudze

Czwartek Stroniewice i Stroniewice Pastwiska,

Piątek od 09;00 1 ksiądz. Albinów i Wola Lubiankowska

W następny poniedziałek 8 stycznia od 9 Długa Wieś 2 księży