W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają następujące wspomnienia i uroczystości.

W poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej; w środę wspomnienie św. Józefa robotnika, w czwartek św. Atanazego biskupa i dr. Kościoła, w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – to także dzień Konstytucji 3 maja, nasze Narodowe święto; w sobotę wspomnienie św. Floriana- męczennika, patrona strażaków i hutników.

W te majowe dni wywieśmy nasze flagi narodowe, dając wyraz umiłowania Ojczyzny i jej symboli.

W środę rozpoczyna się miesiąc maj, piękny Maryjny. Dziękuję za wszystkie odnowione, i uroczyście przystrojone kapliczki i krzyże przy naszych domostwach i ulicach. Jeśli są gdzieś jeszcze te nie uprzątnięte to uczyńmy to w najbliższych dniach. Niech będą wyrazem naszej miłości do Matki Najświętszej, a nade wszystko niech staja się miejscami wspólnej modlitwy. Pamiętajmy o pięknej tradycji śpiewania litanii do Matki Bożej przy kapliczkach, przekazujmy tę tradycję młodemu pokoleniu.

Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium po mszy świętej wieczornej, o godzinie 18;00

W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Msze święte poranne w dni powszednie w kościele świętego Bartłomieja, a wieczorne w sanktuarium. 3 maja, ufam że pogoda na to pozwoli, msze święte do południa na placu apelowym, a wieczorna z racji pierwszego piątku w kościele. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 17;00 modlitwa różańcowa rodziców modlących się za dzieci w kościele. Chorych z komunią świętą odwiedzimy wyjątkowo w tym miesiącu po godzinie 10;00 w sobotę.

3 maja, w czasie mszy świętej koncelebrowanej o godzinie 12;00 modlić się będziemy za wszystkich druhów strażaków z naszej gminy, polecając ich i ich rodziny, pamiętając także o tych, którzy odeszli na wieczną wartę. To także msza Święta za Ojczyznę.

Za tydzień I niedziela miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu modlitwa o powołania i procesja eucharystyczna, na którą serdecznie zapraszamy.

W pierwszą sobotę miesiąca msze święte: poranna i wieczorna w sanktuarium, oraz całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość całodziennej adoracji.

Piękny zwyczaj czuwania rodzinami, zachowajmy zgodnie z tradycją lat ubiegłych. Na stronie internetowej naszej parafii, pojawi się grafik czuwania, niech to będzie przedmiotem naszej troski. Stan osobowy naszej parafii zmienia się kalendarz, jest więc zawsze w jakiś sposób nie aktualny. Ważnym jest, abyśmy we wspólnocie rodziny znaleźli czas na wspólna modlitwę. Jeśli w tym samym czasie będzie się w sanktuarium modlić inna rodzina, to nie grzech.

Jeśli są w kościele rodzice i dzieci przygotowujące się do I komunii świętej, to proszę o pozostanie na kilkuminutowe spotkanie po mszy świętej.