W rozpoczynającym się dziś tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Jana Bosko kapłana, założyciela zgromadzenia salezjańskiego. Czwartek najbliższy jest pierwszym czwartkiem miesiąca, pamiętajmy w tym dniu w naszych osobistych modlitwach by prosić Pana o nowe powołania do służby w kapłaństwie.

W piątek pierwszy piątek miesiąca to także Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto to nawiązuje do tajemnicy Bożego Narodzenia. Tak jak Maryja przyniosła Dziecię Jezus- Światłość świata do świątyni, tak i my przychodzimy z gromnicznymi świecami, by je poświęcić i prosić Pana, by był z nami wciąż obecny, rozświetlał światłem swej łaski, wszelką zagrażającą nam ciemność. To także dzień życia konsekrowanego, dzień naszej modlitwy za wszystkie te osoby, które żyjąc w zakonach klauzurowych, modlą się za nas na co dzień. W tym dniu ofiarami do puszek pragniemy spłacić dług wdzięczności wobec modlących się za nas w całym swoim życiu. Spowiedź pierwszo piątkowa przed mszą świętą o godzinie 8;00 i od godziny 15;30, podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.

Nie będzie całodziennego wystawienia Najświętszego sakramentu w sobotę w kościele, ze względu na usuwanie dekoracji świątecznej. Możliwość miesięcznej adoracji w niedzielę od sumy do mszy świętej o godzinie 16;30

Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza modlitwa o dobre powołania do pracy w kościele łowickim.

Rozpoczynają się ferie zimowe, kancelaria parafialna będzie czynna tak jak czasie kolędy, a więc od godziny 8;30 do 09;00 Nie ma także w tych dniach poza środą i piątkiem mszy św. wieczornej.

Dobiegły końca wizyty kolędowe. Pragnę za nie gorąco podziękować i podkreślić, że jeśli jakaś rodzina z różnych powodów podczas kolędy nie mogła być obecna, a pragnie zaprosić kapłana do swego domostwa, to można to uczynić, w najbliższych dniach jesteśmy do dyspozycji i dotrzemy do chętnych w dogodnych godzinach. Dziękuję także za ofiary składane przy tej okazji.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia pracy.

Niech nam Doby Bóg błogosławi