W rozpoczynającym się dziś tygodniu w środę przypada święto św. Tomasza Apostoła, a w sobotę wspomnienie Bł. Marii Teresy Leduchowskiej, patronki Dzieł Misyjnych w Polsce. Ten tydzień to także: I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modlitwie, by prosić o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek w sposób szczególny oddajemy cześć Sercu Jezusa. Do chorych w I piątek Ks. Bartek, pojedzie po godzinie 10.00. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione w kościele św. Bartłomieja. Spowiedź pierwszo-piątkowa przed mszą św. poranną, i od godziny 17.00. To również czas pierwszo-piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium, od mszy świętej porannej do godziny 18;00. Zachęcamy do osobistej modlitwy. Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu lipcu, po sumie o godzinie 12;00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz procesja eucharystyczna. Zapraszamy bielanki ministrantów asystę, panie niosące feletrony, panów do chorągwi i wszystkich do czynnego udziału w procesji.

Informujemy, że 11 lipca będziemy gościć na terenie naszej parafii  43 Mariańską Pieszą Pielgrzymkę do Lichenia. O godz.9.30 pielgrzymi przybędą do naszego Sanktuarium. Będą uczestniczyli we Mszy św. Już dziś zapowiadamy i prosimy drogich Parafian o przygotowanie śniadania dla pielgrzymów.

Intencja ogólna dla Kół Żywego Różańca na miesiąc lipiec: Prośmy o pokój na świecie i w naszych rodzinach. O świętość dla młodzieży i szczęśliwy wypoczynek wakacyjny.

W czasie wakacji nie będzie mszy świętej wieczornej w niedzielę. Już od następnej niedzieli msze święte o godzinie 8;00 10;00 i 12;00. Prosimy uwzględnić tę zmianę planując udział we mszy niedzielnej w miesiącach wakacyjnych. Również w dni powszednie msza święta w miesiącu lipcu poranna, a w miesiącu sierpniu wieczorna, po za sytuacjami wyjątkowymi, o których szczegółowo w kalendarzu intencji na stronie internetowej naszej parafii. Zmieniają się także godziny otwarcia kancelarii. W lipcu kancelaria czynna od godziny 8;30 do 9;30 od poniedziałku do piątku, i po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym w dogodnym czasie.

W sierpniu po raz 38 wyruszy Rodzinna Pielgrzymka Głowieńska. Będzie to 20 sierpnia o godzinie 6;00 z kościoła św. Jakuba. O szczegółach, można przeczytać na plakacie w gablocie ogłoszeń. Tam także informacja, jak do tej grupy pątników dołączyć.

Trwa czas czuwania rodzinnego w naszym sanktuarium, gorąco zachęcamy do modlitwy całymi rodzinami.

Zapowiedzi: Szymon Kasiński kawaler z par w Chruślinie i Daria Sut panna z par. tutejszej zap. II.

Na dzisiejszy dzień i rozpoczynający się tydzień niech nam Dobry Bóg błogosławi, a Pani Domaniewic ma nas w swojej opiece.