Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania do służby w kościele.

W rozpoczynającym się dziś tygodniu, przypada w czwartek Święto Poświecenia Bazyliki na Lateranie, w piątek wspomnienie Św. Leona Wielkiego- papieża i doktora kościoła. W sobotę Uroczystość Św. Wiktorii Dziewicy i Męczennicy głównej patronki diecezji, to także 105 rocznica odzyskania niepodległości. Msze święte w tym dniu o godzinie 8;00 10;00 i 12;00 nie ma mszy świętej o godzinie 16;30. Po mszy świętej o godzinie 12;00 , która sprawowana będzie w intencji Ojczyzny udamy się tradycyjnie pod pomnik upamiętniający, poległych w walce 1918-1920 roku pochodzących z naszego terenu, gdzie wraz z władzami gminnymi uczcimy ich pamięć. Gorąco zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Zamanifestujmy nasze przywiązanie do Ojczyzny wywieszając flagę narodową.

Z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości w piątkowy wieczór w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Domaniewicach o godzinie 17;00 odbędzie się wieczornica zatytułowana “Pamiętamy Dziękujemy”. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na ten patriotyczny wieczór, do sali gimnastycznej naszej szkoły.

Intencja na miesiąc listopad dla kół różańcowych; “O radość życia wiecznego dla zmarłych, modlących się na różańcu i członków ich rodzin”.

Następna niedziela jest drugą niedziela miesiąca, po mszy świętej o godzinie 10;00 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców.

Dzisiaj o godzinie 15;00 spotkanie Rady Parafialnej. Gorąco zapraszam, Panie i Panów Radnych na plebanię.

Pragnę też z całego serca podziękować za ofiary indywidualne, które wpłynęły na konto parafii, bądź zostały przekazane bezpośrednio. W ostatnim czasie, było sześcioro ofiarodawców pragnących pozostać anonimowymi. Łączna kwota ofiar to cztery tysiące dwieście złoty. Bóg zapłać. Dobiegły końca prace przy dachu i gzymsach naszego sanktuarium. Pozostały jeszcze odbiory techniczne tych prac, i ich rozliczenie, uporamy się z tym do końca roku. Pragnę podziękować przy tej okazji, Władzom Państwowym za Program “Polski Ład”, oraz Władzom Gminnym Panu Wójtowi Pawłowi Kwiatkowskiemu wraz z zespołem Pań, a także Radzie Gminy. Wszyscy pomogli uzyskać dofinansowanie i zrealizować ten projekt, w wysokości 108 500 zł Bóg zapłać.

Przyjmowanie na roczne wypominki kończ się w następna niedzielę. Wypominki zostaną umieszczone na stronie internetowej parafii, prosimy sprawdzić poprawność i ewentualnie zgłosić błędy.


Na dzisiejszy dzień świętowania i tydzień pracy niech nam wszystkim Dobry Bóg błogosławi i napełnia swoją radością